Cilt Bakımı

Cilt Bakımı Nedir?

Cilt bakımı, uygulamaya adını verdiği şekilde cildin ihtiyaç duyduğu bakımı sağlamayı amaçlayan bir güzellik ve rahatlama uygulamasıdır. İnsan cildi, doğuştan gelen özelliklere bağlı olarak ve zaman içerisinde çevresel (havadaki kirlilik gibi) ve yaşam tarzına bağlı olarak (sigara ve alkol kullanımı, stres gibi) bazı yatkınlıklara sahip olabilmektedir. Kişinin cilt analizinin yapılmasını ve analiz sonuçlarına göre ciltte ihtiyaç duyulan bakımı sunmayı amaçlayan uygulama, kişiye daha sağlıklı, daha nemli, daha temiz ve rahatlamış bir cilt sunarak hem fiziksel hem de psikolojik açıdan olumlu sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır.

Cilt Analizi Nedir?

Cilt analizi, bakım uygulamasına başvuran kişinin cildindeki ihtiyaçları belirlemeye ve varsa problemleri gidermeye yönelik bir tespittir. Temelde karşılaşılan cilt tipleri; normal, karma, yağlı, kuru ve hassas olmak üzere beş kategori altında değerlendirilmektedir. Farklı cilt tipleri farklı problemlere yatkınlık göstermekte ve problemlerin giderilmesi için farklı çözümlere ihtiyaç duymaktadır.

Cilt Tipleri Nelerdir?

Normal ciltler: En problemsiz cilt tipi olmakla beraber düzenli bakımlarla sağlıklı ve dengeli işleyişinin muhafaza edilmesi gerekmektedir.
Karma ciltler: Özellikle T bölgesi (alından buruna inen bölge) yağlı, geriye kalan bölgeler normal veya kuru cilt özelliği göstermektedir. Her bölgeye tipine göre ürün kullanımı ile bakım yapılarak tüm yüzde genel denge sağlamak gerekmektedir.
Yağlı ciltler: Normalde olması gerekenden daha fazla yağ oranına sahip cilt tipleridir. Yağ oranının artması ciltte sivilce oluşumlarına yatkınlık oluşturabilmektedir. Yağ oranının dengelenmesi ile ciltteki aşırı parlak görüntü giderilebilmekte ve sivilce oluşumunun önüne geçilebilmektedir.
Kuru ciltler: Yağlı ciltlerin tersine kuru cilt, yağ oranı olması gerekenden daha az olan ve bu yüzden cilt üzerinde kuruluk sonucu dökülme ve soyulma yaşanan, kırışmaya daha yatkın ciltlerdir. Yağ ve nem dengesinin sağlanması ile problemler giderilebilmektedir.
Hassas ciltler: Hassasiyeti yüksek, kızarıklığa, tahrişe ve alerjik tepkilere daha açık olan cilt tipleridir. Kullanılan bakım ürünlerinin cildin hassasiyetine uyumlu olması gerekmektedir.

Cilt Bakımı Uygulamasının Aşamaları Nelerdir?

Kişiye cilt analizi yapılmakta ve cildin ihtiyaçları ve problemleri tespit edilmektedir.
Cildin süt, jel vb. malzemeler ile dış temizliği yapılmaktadır.
Kişinin cilt özelliklerine uygun soyma etkisine sahip peeling malzemesi ile cilt, üst katmanında biriken ölü hücrelerden arındırılmaktadır.
Cilde buhar tutularak gözenekler açılmakta ve gözeneklerde biriken kir, yağ vb. derinlemesine temizlenmektedir.
Gözenek temizliği sonrası siyah nokta temizliği yapılmaktadır.
İçerikleri rahatlıkla emebilecek şekilde temizlenmiş cilt üzerine kişinin cilt özelliklerine göre destek içeriklere sahip maske seçimi yapılmakta ve yüze uygulanarak cilt beslenmektedir.
Açılarak temizlenen gözeneklerin sıkılaştırılması amaçlı tonik uygulaması yapılmaktadır.
Son aşamada cilt uygun krem seçimi ile nemlendirilmektedir.
Kapsamlı bir cilt bakımı seansı 1 – 1,5 saat sürmektedir.
Uygulama sonrası dikkat edilmesi gereken noktalar ve bakım önerileri hakkında kişi bilgilendirilmektedir.

Cilt Bakımı Zararlı Mıdır?

Vücuda zarar verebilme ihtimali olan malzemelerden ve cihazlardan sakınılması, kaliteli, güvenilir, lisanslı ürünlerin kullanımı yaptıracak olduğunuz bütün güzellik ve bakım uygulamalarında en çok dikkat gösterilmesi gereken noktadır. Uygulamaların hukuki gereklilikleri yerine getirdiğine dair uygunluk belgesine sahip merkezlerde, konuya ilişkin eğitim almış uzmanlar tarafından yapılması durumunda uygulamalar kişiler açısından zarar oluşturmamaktadır.

Cilt Bakımı Fiyatları Hakkında Bilgi Alabilir Miyim?

Merkezimizde gerçekleştirilen uygulamaların fiyat bilgisi internet sitesi üzerinden verilememektedir. İnternet sitemizde uygulamalar hakkında sıkça sorulan soruların cevaplarını bulabilir, ilgilendiğiniz uygulamalar hakkında daha detaylı bilgi ve randevu almak için bize 0312 241 33 33 ve 0(541) 241 33 35 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Bize Yazın
Bizi Arayın
2017-09-25T09:56:29+00:00