Buz Teknolojisi ile Epilasyon

/, Genel/Buz Teknolojisi ile Epilasyon

Buz Teknolojisi ile Epilasyon Nedir?

Kişinin ten renginin (açık, koyu) ve beraberinde kıl renginin ve kıl yapısının (kalın, ince) uygulamanın teknik kullanımında belirleyici olduğu bir uygulama olan Buz teknolojisi ile epilasyon, kıl köklerine etki ederek kılların oluşum sürecinin önüne geçmeyi hedeflemektedir. Epilasyonda cilt ve kıl renginin belirleyici olması cihaz ile aktarılan enerjinin kılı takip ederek köke ulaşması yönünden önem taşımaktadır. Açık renk cilt üzerinde koyu renk kıl uygulamaya en elverişli yapıdır, diğer taraftan beyaz ve kızıl kıllar enerjinin geçişini sağlayamaması sebebiyle epilasyon uygulamasını gerçekleştirmeye uygun olamamaktadır. Cihaz, sahip olduğu gelişmiş teknoloji ile koyu renk cilt tonuna sahip kişiler için de epilasyonu etkili hale getirmektedir. Buz teknolojisi ile epilasyon sağlayan Buz Teknolojisi diğer birçok epilasyon cihazından farklı olarak, güneş ışınlarının yoğun olduğu mevsimler de dahil olmak üzere her mevsimde uygulama yapılmasına imkan sunmakta ve her tür ten renginde epilasyon işlemini gerçekleştirebilmeyi mümkün kılmaktadır. Epilasyon, kıl köklerine sağlanan etki ile ağda, tıraş, tüy dökücü krem, cımbız ve epilasyon aleti kullanımı gibi geçmişten beri uygulanan yöntemlerden daha etkili kıl azalması ve daha uzun süreli kıl arınması sağlamaktadır.

Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanır?

Birçok vücut bölgesine uygulanabilen epilasyon, kadınlarda en çok koltuk altı, kollar, bacaklar ve kasık bölgesi; erkeklerde ise sırt, omuz ve göğüs bölgesi odaklı olarak bu bölgelerde daha sık bulunan kıllardan arınma amaçlı uygulanmaktadır.

Epilasyon Uygulamasında Nasıl Bir Cihaz Kullanılır?

Epilasyon cihazımız, teknolojideki gelişmelere paralel olarak epilasyon cihazlarında geliştirilen son yetenekleri taşıyan, her cilt ve her kıl renginde kullanım sağlayan ve olumlu sonuçlar veren epilasyon amaçlı bir cihazdır. Buz teknolojisi farklı cilt ve kıl renklerinde olumlu sonuçlar vermenin yanı sıra uygulamayı yaptıran kişinin acısız ve ağrısız seanslar geçirmesini sağlayacak şekilde özel soğutma sistemlerine sahiptir. Epilasyon uygulamasını yapan kişi açısından da teknik özellik seçimlerinde ve el aleti kullanımında pratiklik sunan Buz Teknolojisi daha kısa sürede daha etkili sonuçlar elde etme amaçlı geliştirilmiştir.

Epilasyon Uygulamasının Aşamaları Nelerdir?

Epilasyon uygulamasına başvuran kişinin kıllardan arınma amaçladığı bölgelere, cilt rengine, kıl rengine ve kıl yapısına göre cihazından atışların dalga boyu, çapı, çıkış gücü, tarama boyutu gibi teknik özelliklerinin seçimi yapılmaktadır.
Epilasyon cihazı soğutucu etkiye sahip bir başlık ile gerçekleştirilmekte bu yüzden seans sırasında kişinin duyabileceği acı – ağrı hissi giderilmektedir.
Epilasyon uygulaması yapılacak olan bölgeler üzerinden cihazın sahip olduğu başlık ile geçilmekte ve istenilen enerji atışları cilt üzerinden yapılmaktadır.
Kapsamlı bir epilasyon seansı 30 dakika – 45 dakika arasında sürmektedir.
Uygulama sonrası dikkat edilmesi gereken noktalar ve bakım önerileri hakkında kişi bilgilendirilmektedir.
Kişinin cilt ve kıl yapısına göre belirlenmekle birlikte, seans aralıkları 4 – 6 hafta arasında olmakta ve toplam uygulama sayısı 4 – 8 seans arasında değişiklik göstermektedir.

Epilasyon Zararlı Mıdır?

Vücuda zarar verebilme ihtimali olan malzemelerden ve cihazlardan sakınılması, kaliteli, güvenilir, lisanslı ürünlerin kullanımı yaptıracak olduğunuz bütün güzellik ve bakım uygulamalarında en çok dikkat gösterilmesi gereken noktadır. Uygulamaların hukuki gereklilikleri yerine getirdiğine dair uygunluk belgesine sahip merkezlerde, konuya ilişkin eğitim almış uzmanlar tarafından yapılması durumunda uygulamalar kişiler açısından zarar oluşturmamaktadır.

Epilasyon Fiyatları Hakkında Bilgi Alabilir Miyim?

Merkezimizde gerçekleştirilen uygulamaların fiyat bilgisi internet sitesi üzerinden verilememektedir. İnternet sitemizde uygulamalar hakkında sıkça sorulan soruların cevaplarını bulabilir, ilgilendiğiniz uygulamalar hakkında daha detaylı bilgi ve randevu almak için bize 0312 241 33 33 ve 0(541) 241 33 35 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Bize Yazın
Bizi Arayın
2017-09-21T23:17:19+00:00