İpek Kirpik

/, Kirpik/İpek Kirpik

İpek Kirpik Nedir?

İpek kirpik, normal kirpik yapısını ve görüntüsünü estetik anlamda yeterli bulmayan ve daha uzun, daha kalın, daha sık ve hacimli kirpiklere sahip olmak isteyen kişilerin başvurabileceği etkisi uzun süreli bir tekniktir. Gündelik hayatta rimel kullanımı ile kirpiklerin rengi koyulaştırılabilmekte ve daha hacimli bir görünüm elde edilebilmektedir. Makyaj malzemesi kullanımı ile sağlanan bu görünüm rimelin akması, gündelik olarak temizlenmesi ile süreklilik taşımayan ve kişi için yenileme gerekliliği taşıdığı için vakit alan bir yöntem olmaktadır. Takma kirpik kullanımı da hacimli ve sık kirpik görünümünü sağlama amaçlı başvurulan bir diğer tekniktir ancak daha yapay bir görünüme sahip olması, günlük kullanımda takılması için her seferinde vakit ve emek harcama gerekliliği ile kullanım zorluğu oluşturmaktadır. Takma kirpiklerin gün içerisinde çıkması ve düşmesi de kullanıcıların en sık karşılaştığı problemdir. İpek kirpik, doğal bir görünüm sağlaması, istenilen kirpik görünümü sağlamak için kişiden günlük bir tekrar beklememesi ile son dönemde sıklıkla tercih edilen uzun vadeli kullanıma sahip bir yöntem haline gelmiştir.

İpek Kirpik Ne Kadar Süre Kalır?

İpek kirpik uygulandıktan sonra başka hiçbir seans gerekmeksizin 2 – 2,5 ay varlığını sürdürmektedir. Cilt yapısının normal fonksiyonları dahilinde, belirli bir döngü içerisinde kirpikler de dökülmekte ve yenilenmekte olduğu için ipek kirpik uygulamasında kirpiklerin üzerine takıldığı kirpikler döküldükçe istenilen görünümün etkileri azalarak son bulmaktadır. Kirpiklerindeki uzun, hacimli ve sık görünümü azalma olmaksızın devam ettirmek isteyenler ayda bir sefer yapılacak ipek kirpik yenileme seanslarına gelebilmektedir. Yapılan yenileme işleminde doğal döngüde yeni çıkan kirpiklerin üzerine yapılan ipek kirpik eklemeleri ile kalıcılık kişi istediği sürece devam ettirilmektedir.

İpek Kirpik Nasıl Uygulanır?

Uygulamada genel teknik bir kirpiğe tek bir ipek kirpik yapıştırma yoluyla yerleştirme sağlanmasıdır. Doğal görünümün biraz daha üstünde daha belirgin kirpik etkisi isteyen kişilerde bir kirpiğe 2 – 4 arası kirpik takılarak daha yoğun görünüm elde edilebilmektedir. Üç boyutlu daha hacimli bir görüntü veren uygulamalar, 3D ipek kirpik olarak adlandırılmakta ve bilinmektedir.

İpek Kirpik Uygulamasının Aşamaları Nelerdir?

Kişinin kirpiklerinde nasıl bir etki istediğine bağlı olarak makyaj uzmanı kişinin yüz hatlarını ve yapısal özelliklerini dikkate alarak uygulamada kullanılacak ipek kirpik rengini, sayısını belirlemekte ve tasarımı oluşturmaktadır.
Uygulama kişiye herhangi bir acı hissettirmeden, ipek kirpiklerin kişinin kirpiklerinin üzerine yapıştırılmasıyla gerçekleştirilmektedir.
Kapsamlı bir ipek kirpik seansı 1 – 1,5 saat sürmektedir.
Uygulama sonrası dikkat edilmesi gereken noktalar ve bakım önerileri hakkında kişi bilgilendirilmektedir.

İpek Kirpik Uygulamasında Nasıl Bir Malzeme Kullanılır?

İpek kirpik uygulamasında, sentetik malzemeden elde edilen kirpik kılları kullanılmaktadır. Uygulamalarda kullanılan yapıştırıcı bu işleme özel olarak kullanılan, insan vücuduna zarar vermeyen bir yapıştırma malzemesidir.

İpek Kirpik Zararlı Mıdır?

Vücuda zarar verebilme ihtimali olan malzemelerden ve cihazlardan sakınılması, kaliteli, güvenilir, lisanslı ürünlerin kullanımı yaptıracak olduğunuz bütün güzellik ve bakım uygulamalarında en çok dikkat gösterilmesi gereken noktadır. Uygulamaların hukuki gereklilikleri yerine getirdiğine dair uygunluk belgesine sahip merkezlerde, konuya ilişkin eğitim almış uzmanlar tarafından yapılması durumunda uygulamalar kişiler açısından zarar oluşturmamaktadır.

İpek Kirpik Fiyatları Hakkında Bilgi Alabilir Miyim?

Merkezimizde gerçekleştirilen uygulamaların fiyat bilgisi internet sitesi üzerinden verilememektedir. İnternet sitemizde uygulamalar hakkında sıkça sorulan soruların cevaplarını bulabilir, ilgilendiğiniz uygulamalar hakkında daha detaylı bilgi ve randevu almak için bize yandaki iletişim formundan, email yoluyla ya da 0312 241 33 33 ve 0(541) 241 33 35 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Bize Yazın
Bizi Arayın
2017-09-25T10:03:35+00:00