Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj Nedir?

Kalıcı makyaj, kişinin makyaj malzemelerinin kullanımı ile elde ettiği renklendirme etkilerini daha uzun süre taşıyabilmesini sağlayan bir makyaj tekniğidir. Kalıcı makyaj uygulamasında renklendirme işleminin cilt üzerine yapılan gündelik makyaj uygulamasından daha kalıcı olmasının sebebi özel boya içeriklerinin cildin bir alt katmanına, yani epidermis dokusuna aktarılmasıdır. İnsan cildi, en üstteki tabaka olan epidermis, epidermis altında yer alan katman dermis ve kas ve kemikler üzerindeki dokuyu oluşturan deri altı (subkutan) olmak üzere temel üç katmandan oluşmaktadır. Kalıcı makyaj uygulamasında renklendirme amaçlı enjeksiyon işleminin gerçekleştirildiği alan cildin daha derin katmanı olan dermis olmadığı için renklendirme etkisi dövme uygulamalarındaki gibi ömür boyu kalıcı olmamakta ama ciltte muhafaza edilebilir nitelik kazanmaktadır. Kullanılan boya malzemesine ve kişinin vücudunun işleyiş özelliklerine göre kalıcı makyaj zaman içerisinde rengini yitirerek 3 – 5 yıl varlığını sürdürebilmektedir. 2 yıl arayla yapılabilecek yenileme uygulamaları kalıcılığın daha uzun süre devam ettirilmesini sağlamaktadır.

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Kalıcı makyaj en çok kaş şekillendirme, kirpik dibine yapılan kontur çizimleri (kalıcı eyeliner) ve dudak çevresine yapılan çizgi belirleme işlemlerine yönelik tercih edilmektedir. Mikropigmentasyon ve Microblading olmak üzere iki temel yöntem ile gerçekleştirilen kalıcı makyaj uygulamasında kullanılacak yöntem kişinin beklentilerine, yapısal özelliklerine ve yapılacak olan uygulamanın niteliğine bağlı olarak belirlenmektedir.

Mikropigmentasyon Nedir?

Mikropigmentasyon, yani küçük ölçekli renklendirme işlemi, kalıcı makyaj amaçlı uygulanan yöntemlerden birisidir. Uygulama, ucunda çok ince bir iğne bulunan bir cihaz kullanımı ile boya pigmentlerinin istenilen alanlarda derinin alt tabakasına enjeksiyonunu amaçlamaktadır.

Microblading Nedir?

Microblading de mikropigmentasyon gibi kalıcı makyaj amaçlı uygulanan yöntemlerden birisidir. Mikropigmentasyon işleminden farklı olarak microblading uygulamasında boya pigmentleri cildin epidermis tabakasına elektrikle çalışan bir cihaz vasıtasıyla aktarılmamakta ve uygulama el ile kullanılan kalem benzeri bir araç ile gerçekleştirilmektedir. Microblading uygulamasının mikropigmentasyon yönteminden farklılaşan diğer bir özelliği ise kullanılan boya içeriklerinin daha fazla yoğunluğa sahip olmasıdır. Microblading uygulaması özellikle kaş kılına benzer üç boyutlu çizimlerin yapılması konusunda ucu iğneli cihaz ile yapılan mikropigmentasyon yönteminden daha doğal sonuçlar sunmaktadır.

Kalıcı Makyaj Uygulamasının Aşamaları Nelerdir?

Kişinin hangi bölgeye nasıl bir etki istediğine bağlı olarak makyaj uzmanı kişinin yüz hatlarını ve yapısal özelliklerini dikkate alarak uygulamada kullanılacak yöntemi, boya içeriğinin miktarını, rengini belirlemekte ve tasarımı oluşturmaktadır.
Uygulama bölgesine yapılan lokal anestezi ile işlem kişiye acı hissettirmeyecek hale getirilmektedir.
Kapsamlı bir kalıcı makyaj seansı lokal anestezi süresini de kapsayacak şekilde 2 – 3 saat sürebilmektedir.
Uygulama sonrası dikkat edilmesi gereken noktalar ve bakım önerileri hakkında kişi bilgilendirilmektedir.
2 hafta sonra yapılacak kontrolde belirleneceği şekilde gerek duyulursa işlemin üzerinden bir kere daha geçilmektedir.

Kalıcı Makyaj Uygulamasında Nasıl Malzemeler Kullanılır?

Kalıcı makyaj uygulamasında vücuda uyumlu FDA onaylı bitkisel boya içerikleri kullanılmaktadır. Uygulamalarda kullanılan iğneler kişiye özel tek seferlik kullanıma sahiptir.

Kalıcı Makyaj Zararlı Mıdır?

Vücuda zarar verebilme ihtimali olan malzemelerden ve cihazlardan sakınılması, kaliteli, güvenilir, lisanslı ürünlerin kullanımı yaptıracak olduğunuz bütün güzellik ve bakım uygulamalarında en çok dikkat gösterilmesi gereken noktadır. Uygulamaların hukuki gereklilikleri yerine getirdiğine dair uygunluk belgesine sahip merkezlerde, konuya ilişkin eğitim almış uzmanlar tarafından yapılması durumunda uygulamalar kişiler açısından zarar oluşturmamaktadır.

Kalıcı Makyaj Fiyatları Hakkında Bilgi Alabilir Miyim?

Merkezimizde gerçekleştirilen uygulamaların fiyat bilgisi internet sitesi üzerinden verilememektedir. İnternet sitemizde uygulamalar hakkında sıkça sorulan soruların cevaplarını bulabilir, ilgilendiğiniz uygulamalar hakkında daha detaylı bilgi ve randevu almak için bize 0312 241 33 33 ve 0(541) 241 33 35 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Bize Yazın
Bizi Arayın
2017-09-25T10:19:19+00:00