Kalıcı Oje

Kalıcı Oje Nedir?

Kalıcı oje, oje kullanımı ile hem el hem de ayak tırnakları üzerinde gerçekleştirilebilen renklendirme ve istenirse süsleme işleminin, normal oje kullanımına göre daha uzun süreli yani daha kalıcı olmasını sağlayan pratik bir güzellik ve bakım uygulamasıdır. Kalıcı oje özellikle yaz ayları başta olmak üzere her mevsim suya girip çıkan el ve ayak tırnakları üzerine yapılan oje uygulamalarının çok çabuk çıkması ve yıpranması sebebiyle tercih edilmektedir. Tırnakları çok hızlı kırılan, bu yüzden uzamayan kişiler ve sık aseton kullanımı ile tırnaklarını aşındırmayı tercih etmeyenler kalıcı oje yöntemine başvurabilmektedir. Farklı içerik ve cihaz kullanımları ile oje uygulamasını daha kalıcı kılan yöntem, kişinin vakit ve emek harcayarak bozulan ojelerini sık sık yenileme gereği duymadan ellerinde ve ayaklarında bakımlı tırnak görüntüsünü sürdürebilmesini sağlamaktadır.

Kalıcı Oje Uygulaması Nasıl Yapılır?

Kalıcı oje uygulamasında UV ışınlarına sahip bir cihazdan yararlanılmakta ve farklı oje tabanı içerikleri ve koruyucu solüsyonlar kullanılmaktadır. Tırnaklara yapılan her bir işlem sonrasında eller ve/veya ayaklar cihaz içine yerleştirilerek belirli sürelerde bekletilmekte sürülen içeriklerin ışın etkisiyle kuruması sağlanmaktadır. Kalıcı oje uygulaması ellerde 2 hafta, ayaklarda 1 ay kalıcılık göstermektedir.

Kalıcı Oje Uygulamasının Aşamaları Nelerdir?

Kalıcı oje uygulamasını manikür ve pedikür uygulaması sonrasında, törpülenmiş ve fazla etlerden arındırılmış tırnaklar üzerine yapmak daha temiz ve bakımlı bir görünüm elde etmek açısından tercih edilmekle beraber uygulamayı doğrudan gerçekleştirmek de mümkündür.
Kalıcı oje uygulamasının ilk aşamasında temel koruyucu cila görevi gören bir içerik tırnaklar üzerine uygulanmakta ve eller ve/veya ayaklar UV ışınlarına sahip cihaz içerisinde 10 saniye bekletilmektedir.
İkinci aşamada oje rengi seçimi yapılmaktadır. Kalıcı oje uygulaması istenilen her renkte gerçekleştirilebilmektedir, kişinin isteğine göre belirlenen renkte oje tırnaklar üzerine 2 kat olarak sürülmekte ve ardından ojeli tırnaklar UV ışınlı cihaz içerisinde 2 dakika bekletilmektedir.
Işın etkisiyle hızlı bir şekilde kuruması sağlanan ojelerin üzerine koruyucu tabakayı oluşturan cila sürülmekte ve son olarak tırnaklar yine 2 dakika UV ışınlı cihaz içerisinde kurutma amaçlı bekletilmekte ve uygulama tamamlanmaktadır.
Kalıcı oje uygulaması ortalama 30 dakika sürmektedir.

Kalıcı Oje Nasıl Çıkarılır?

Kalıcı oje uygulamasının tırnaklardan çıkarılması, uygulamanın yapıldığı merkezde gerçekleştirilmelidir. Kalıcı oje aseton ile çıkarılabilir olsa da koruyucu ve temel cila uygulamalarının sağladığı etki daha yoğun olduğu için çıkarma işlemi sırasında tırnaklar zorlanmakta, aşınmakta ve zarar görebilmektedir. Uygulamanın yapıldığı merkezde kalıcı oje uygulaması asetona benzer bir solüsyonun pamuğa aktarılarak tırnaklar üzerinde bekletilmesi ve ardından tırnak itici yardımıyla kalıcı ojenin tırnak üzerinden kaldırılması ile gerçekleştirilmektedir.

Kalıcı Oje Uygulamasında Nasıl Malzemeler Kullanılır?

Kalıcı oje uygulamasında vücuda zarar vermeyen oje ve solüsyon malzemeleri kullanılmaktadır. Uygulamada kullanılan içerikler tırnağın hava almasına ve nem dengesini korumasına imkan sağlamaktadır.

Kalıcı Oje Zararlı Mıdır?

Vücuda zarar verebilme ihtimali olan malzemelerden ve cihazlardan sakınılması, kaliteli, güvenilir, lisanslı ürünlerin kullanımı yaptıracak olduğunuz bütün güzellik ve bakım uygulamalarında en çok dikkat gösterilmesi gereken noktadır. Uygulamaların hukuki gereklilikleri yerine getirdiğine dair uygunluk belgesine sahip merkezlerde, konuya ilişkin eğitim almış uzmanlar tarafından yapılması durumunda uygulamalar kişiler açısından zarar oluşturmamaktadır.

Kalıcı Oje Fiyatları Hakkında Bilgi Alabilir Miyim?

Merkezimizde gerçekleştirilen uygulamaların fiyat bilgisi internet sitesi üzerinden verilememektedir. İnternet sitemizde uygulamalar hakkında sıkça sorulan soruların cevaplarını bulabilir, ilgilendiğiniz uygulamalar hakkında daha detaylı bilgi ve randevu almak için bize 0312 241 33 33 ve 0(541) 241 33 35 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Bize Yazın
Bizi Arayın
2017-09-25T09:51:25+00:00