Medikal El Ayak Bakımı

//Medikal El Ayak Bakımı

Medikal El Ayak Bakımı Nedir?

Medikal el ayak bakımı, gündelik hayatta birçok işlemi gerçekleştirirken sıkça kullanılan ellerin ve vücudun tüm ağırlığını taşıyan ayakların ihtiyaç duyduğu bakımı medikal ürünlerin kullanımı yoluyla sağlayan ve var olan problemleri gidermeyi amaçlayan bir güzellik ve bakım uygulamasıdır. Dermatolojik konularda profesyonel bir uzman yönlendirmesi ile gerçekleştirilecek medikal el ayak bakımı uygulamaları ile kişilerin yaşadığı cilt problemleri giderilebilmekte, ellerde ve ayaklarda istenilen estetik görüntü sağlanabilmektedir.

Ellerde ve Ayaklarda Sıklıkla Rastlanan Cilt ve Tırnak Problemleri Nelerdir?

Ellerde ve ayaklarda sıklıkla rastlanan cilt ve tırnak problemleri; tırnak batması, nasır oluşumları, mantar enfeksiyonları, siğiller, tırnaklarda kalınlaşma ve şekil bozuklukları olarak sayılabilmektedir. Dış etkilere oldukça açık olan ellerde ve ayaklarda ortaya çıkan sağlık problemleri arasında, aynı alana fazla basınç uygulanması sonucu cildin kendisini koruması ile oluşan kalınlaşmalar ve nasırlaşmalar oldukça yaygındır. Ellerde, ayaklarda ve tırnaklarda ortak alanlarda (havuz, sauna vb.) ve ortak kullanım eşyaları (terlik, havlu vb.) ile kişiden kişiye bulaşabilen virüsler, bakteriler, mantarlar yoluyla ortaya çıkabilen enfeksiyonlara bağlı oluşumlar da meydana gelebilmektedir. Tırnaklara doğru bakımı göstermemek, temizlik işlerinde kullanılan ürünlerin deriye doğrudan teması, yanlış ayakkabı seçimleri, yürüyüş bozuklukları gibi etkenler de el – ayak dokusunda ve tırnaklarda yıpranmalara ve deformasyonlara yol açmaktadır.

Medikal El Ayak Bakımı Uygulamasının Aşamaları Nelerdir?

Medikal el ve ayak bakımı çoğunlukla bir probleme yönelik uygulandığı için ilk aşamada ciltte yer alan sorunların doğru tespit edilmesi gerekmektedir.
El ve ayaklarda yer alan sağlık problemlerinin kişiye acı, ağrı vermesini önlemek ve estetik açıdan kişiye rahatsızlık verme durumunu gidermek amacıyla gerekli bakımı sağlayacak planlama uzman tarafından belirlenmektedir.
Uygulamaya ellerin ve/veya ayakların sterilizasyonu ile başlanmaktadır.
Tırnak kenarları uygun aletlerin kullanımıyla temizlenmekte ve tırnak şeklinde var olan bozukluklar törpülenerek düzeltilmektedir.
Tırnak kenarları peeling etkili medikal içerikler ile ölü hücrelerden arındırılmaktadır.
Nasırlaşmış dokular temizlenerek ve yumuşatılarak kişinin ağrıları giderilmektedir.
Cildin doğal nem dengesini besleme amaçlı özel yağlar ile ellere ve ayaklara masaj yapılmaktadır. Ayrıca ayaklar için özel refleksoloji uygulanmaktadır.
Tırnaklardaki mantar enfeksiyonlarına ve ciltte oluşabilen siğillere yönelik tedavi, etkili medikal içeriklerin bölgeye uygulanması ile sağlanmaktadır.
Kapsamlı bir medikal el ayak bakımı 2 saat sürmektedir.
Uygulama sonrası dikkat edilmesi gereken noktalar ve bakım önerileri hakkında kişi bilgilendirilmektedir.
Problemlerin giderilmesi ve sağlıklı el ve ayak görünümünün devam ettirilmesi için medikal el ayak bakımı uygulamasının ayda bir rutin olarak gerçekleştirilmesi tavsiye edilmektedir.

Medikal El Ayak Bakımı Uygulamasında Nasıl Malzemeler Kullanılır?

Medikal el ayak bakımı uygulamasında steril aletler kullanılmakta, ciltte ve tırnaklarda yer alan problemlere göre kişinin vücudu ile uyumlu destekleyici dermokozmetik içeriklerden faydalanılmaktadır.

Medikal El Ayak Bakımı Zararlı Mıdır?

Vücuda zarar verebilme ihtimali olan malzemelerden ve cihazlardan sakınılması, kaliteli, güvenilir, lisanslı ürünlerin kullanımı yaptıracak olduğunuz bütün güzellik ve bakım uygulamalarında en çok dikkat gösterilmesi gereken noktadır. Uygulamaların hukuki gereklilikleri yerine getirdiğine dair uygunluk belgesine sahip merkezlerde, konuya ilişkin eğitim almış uzmanlar tarafından yapılması durumunda uygulamalar kişiler açısından zarar oluşturmamaktadır.

Medikal El Ayak Bakımı Fiyatları Hakkında Bilgi Alabilir Miyim?

Merkezimizde gerçekleştirilen uygulamaların fiyat bilgisi internet sitesi üzerinden verilememektedir. İnternet sitemizde uygulamalar hakkında sıkça sorulan soruların cevaplarını bulabilir, ilgilendiğiniz uygulamalar hakkında daha detaylı bilgi ve randevu almak için bize 0312 241 33 33 ve 0(541) 241 33 35 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Bize Yazın
Bizi Arayın
2017-09-21T23:07:08+00:00