Profesyonel Makyaj

//Profesyonel Makyaj

Profesyonel Makyaj Nedir?

Profesyonel makyaj, makyaj malzemelerinin kullanımı ile kişinin yüz hatlarının estetik orana sahip bir şekilde vurgulanmasını amaçlayan bir güzellik uygulamasıdır. Profesyonel makyaj, kişinin beklentilerine bağlı olarak yüz hatlarına, ten, saç, göz rengi gibi özelliklerine göre makyaj uzmanı tarafından belirlenen farklı tekniklerin kullanımıyla gerçekleştirilmektedir. Yüzde belirli bölgelerin renklendirilmesini, farklı tonların kullanımıyla gölge etkisi sağlanmasını varsa cilt lekesi, sivilce, akne izi gibi görünümü istenmeyen alanların kamufle edilmesini sağlayan yöntemleri kapsamaktadır. Profesyonel makyaj uygulaması özellikle nişan, düğün, mezuniyet gibi özel günlere katılım öncesi tercih edilmektedir. Günlük hayatta kişilerin kendilerini daha iyi hissetme amacıyla da başvurabileceği Profesyonel makyaj uygulaması, makyaj uzmanının vereceği öneriler ile kişinin yüz hatlarını daha doğru tanıması, makyajda doğru renk seçimleri yapabilmesi ve doğru ürün kullanımı ile uygulayabileceği teknikleri öğrenmesi açısından da katkı sağlamaktadır. Profesyonel ürünler ile gerçekleştirildiği için profesyonel makyaj gün içerisinde çok fazla tazeleme gerekmeksizin, akma ve dağılma etkisi en aza indirilerek yapılan bir uygulama olmakta ve gün sonunda makyaj temizleme malzemeleri (süt, jel, yüz temizleme losyonu vb.) ile ciltten temizlenebilmektedir.

Profesyonel Makyaj Uygulamasının Aşamaları Nelerdir?

Profesyonel makyaj uzmanı, kişinin hangi bölgeye nasıl bir etki istediğine bağlı olarak ve kişinin yüz hatlarını, yapısal özelliklerini ve cildindeki nem dengesini dikkate alarak makyajda kullanacağı renklerin ve tekniklerin tasarımını oluşturmaktadır.
Profesyonel makyaj akma ve dağılma etkisini en aza indirmeyi amaçladığı için günlük makyajdan daha kapsamlı bir uygulama olmakta ve cilde sürülen temel baz içerikler ile başlamaktadır.
Kişinin cilt rengine uyumlu, yüz ve boyun bölgesi arasında çok fazla renk farkı oluşturmayan baz, fondöten, göz altı kapatıcısı, göz altı aydınlatıcısı, pudra vb. malzemelerin kullanımı ile ciltte kapatıcılık sağlanmakta ve cilt tonu bütünleştirilmektedir.
Profesyonel makyajda, gözlerde kişinin isteğine bağlı olarak doğal bir görünüm elde edilebileceği gibi, eyeliner, göz kalemi, rimel, far vb. malzemelerin kullanımı ile kişinin göz rengini ortaya çıkaracak gölgelendirme teknikleri de uygulanabilmektedir.
İsteğe bağlı olarak kaş çizimi yapılmakta ve takma kirpik kullanımı ile kirpiklerde hacim ve yoğunluk arttırılarak belirginlik sağlanabilmektedir.
Kişinin özelliklerine uygun olarak belirlenecek tonda allık kullanımı ile kişinin elmacık kemiklerinde ve yanaklarında istenilen etki oluşturulmaktadır.
Profesyonel makyaj uygulaması kişinin dudak yapısına ve makyajının geneline uyumlu renkte ruj, dudak kalemi, parlatıcı vb. ürünlerin kullanımıyla tamamlanmaktadır.
Kapsamlı bir profesyonel makyaj seansı 2 saat sürebilmektedir.
Uygulama sonrası dikkat edilmesi gereken noktalar ve bakım önerileri hakkında kişi bilgilendirilmektedir.
Profesyonel makyaj, günlük makyaj temizleme içerikleri ile istenildiğinde çıkarılabilmektedir.

Profesyonel Makyaj Uygulamasında Nasıl Malzemeler Kullanılır?

Profesyonel makyaj uygulamasında profesyonel fırça setleri ve cilde zarar vermeyen kaliteli makyaj malzemeleri kullanılmaktadır.

Profesyonel Makyaj Zararlı Mıdır?

Vücuda zarar verebilme ihtimali olan malzemelerden ve cihazlardan sakınılması, kaliteli, güvenilir, lisanslı ürünlerin kullanımı yaptıracak olduğunuz bütün güzellik ve bakım uygulamalarında en çok dikkat gösterilmesi gereken noktadır. Uygulamaların hukuki gereklilikleri yerine getirdiğine dair uygunluk belgesine sahip merkezlerde, konuya ilişkin eğitim almış uzmanlar tarafından yapılması durumunda uygulamalar kişiler açısından zarar oluşturmamaktadır.

Profesyonel Makyaj Fiyatları Hakkında Bilgi Alabilir Miyim?

Merkezimizde gerçekleştirilen uygulamaların fiyat bilgisi internet sitesi üzerinden verilememektedir. İnternet sitemizde uygulamalar hakkında sıkça sorulan soruların cevaplarını bulabilir, ilgilendiğiniz uygulamalar hakkında daha detaylı bilgi ve randevu almak için bize 0312 241 33 33 ve 0(541) 241 33 35 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Bize Yazın
Bizi Arayın
2017-09-25T09:46:07+00:00