Protez Tırnak

Protez Tırnak Uygulaması nedir?

Protez tırnak uygulaması, tırnak benzeri malzemelerin kişinin tırnak dokusu ile bütünleşmesini sağlayan içerikler (akrilik veya jel) kullanımıyla el ve/veya ayak tırnaklarına yerleştirilmesini ve sabitlenmesini amaçlayan bir güzellik ve bakım uygulamasıdır. Protez tırnak uygulaması kişiye kalıcılığa sahip, dayanıklı ve doğal bir görünümde uzun, şekilli ve bakımlı tırnaklar sağlamayı amaçlamaktadır. Tırnak yeme alışkanlığı olanlar, vücut değerlerindeki eksiklikler sebebiyle tırnakları yeterince güçlü olmayan veya çevresel koşullar sonucu tırnakları çok çabuk kırılan ve sararan kişiler başta olmak üzere arzu ettiği bakımlı görüntüyü sağlamak isteyen birçok kişi protez tırnak uygulamasına başvurmaktadır. Akrilik ve Jel olmak üzere iki temel yöntem ile gerçekleştirilen protez tırnak uygulamasında kullanılacak yöntem kişinin beklentilerine ve uzmanın önerilerine göre belirlenmektedir.

Akrilik ve Jel Protez Tırnak Uygulamalarının Farkı Nedir?

Akrilik ve jel protez tırnak uygulamaları aslında aynı temel mantığa ve uygulama aşamalarına sahiptir. Uygulama yöntemlerindeki farklılık akrilik içeriğin hava ile temas yoluyla kendiliğinden kuruması ve sabitleşmesi; diğer taraftan, jel içeriğin kalıcı oje uygulamasında da kullanılan UV ışınlarına sahip cihaz yardımı ile kurutulması ve sabit hale getirilmesidir.

Protez Tırnak Uygulamasının Aşamaları Nelerdir?

Kişinin beklentilerine ve tırnak yapısına göre uygulamada kullanılacak yöntem belirlenmektedir.
İlk aşamada tırnak dipleri küçük bir ahşap çubuk veya metal çubuk vasıtasıyla geriye itilmektedir.
Protez tırnak uygulaması ile elde edilmek istenen tırnak uzunluğuna ve tırnak biçimine (küt, yuvarlak vb.) göre akrilik veya jel tırnak içeriği tırnaklara sürülerek tırnak üzerinde şekillendirme yapılmaktadır.
Gerçek tırnak dokusu üzerine yapılan jel tırnakların alttaki doku ile çıkıntı olmaksızın tam olarak birleşmesini sağlamak ve aşırı parlak ve yapay görünümünü gidermek için tırnak üstü törpülenmektedir.
Tırnak kenarlarına çok fazla taşırmadan özellikle uçlara doğru sürülen içerik akrilik ise kendisi kurumaya bırakılmakta, kullanılan içerik jel ise UV ışınlı cihaz içinde el ve/veya ayaklar belirli sürelerde (yaklaşık 2 dakika) bekletilerek kalıcılık sağlanmaktadır.
Son törpüleme ve şekillendirme işlemi tamamlandıktan sonra protez tırnakların üstü istenilen renkte oje ile renklendirilebilmekte veya farklı şekil ve desende tasarımlarla süslenebilmektedir.
Protez tırnak seansı yaklaşık 2 saat sürmektedir.
Uygulama sonrası dikkat edilmesi gereken noktalar ve bakım önerileri hakkında kişi bilgilendirilmektedir.
Uygulama sonrası kişinin kendi tırnaklarının da uzamasına bağlı olarak ayda bir yapılacak protez tırnak bakımı ile uzun süreli kullanım sağlanabilmekte ve protez Tırnakların kalıcılığı 4 – 6 ay arasında olmaktadır.

Protez Tırnak Nasıl Çıkarılır?

Protez tırnak uygulamasının tırnaklardan çıkarılması, uygulamanın yapıldığı merkezde gerçekleştirilmelidir. Gerçek tırnak dokusuna zarar vermeden ve tırnakları zorlayıp aşındırmadan protezleri çıkarmak için özel bir solüsyon pamuğa aktarılarak tırnaklar üzerinde bekletilmekte ve protez tırnaklar törpülenerek kaldırılmaktadır.

Protez Tırnak Zararlı Mıdır?

Vücuda zarar verebilme ihtimali olan malzemelerden ve cihazlardan sakınılması, kaliteli, güvenilir, lisanslı ürünlerin kullanımı yaptıracak olduğunuz bütün güzellik ve bakım uygulamalarında en çok dikkat gösterilmesi gereken noktadır. Uygulamaların hukuki gereklilikleri yerine getirdiğine dair uygunluk belgesine sahip merkezlerde, konuya ilişkin eğitim almış uzmanlar tarafından yapılması durumunda uygulamalar kişiler açısından zarar oluşturmamaktadır.

Protez Tırnak Fiyatları Hakkında Bilgi Alabilir Miyim?

Merkezimizde gerçekleştirilen uygulamaların fiyat bilgisi internet sitesi üzerinden verilememektedir. İnternet sitemizde uygulamalar hakkında sıkça sorulan soruların cevaplarını bulabilir, ilgilendiğiniz uygulamalar hakkında daha detaylı bilgi ve randevu almak için bize 0312 241 33 33 ve 0(541) 241 33 35 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Bize Yazın
Bizi Arayın
2017-09-25T09:50:00+00:00